Wyszukiwarka:
Autor Tytuł
Opis ISBN

Autor:
Katarzyna Barańska
Tytuł:
Muzeum w sieci znaczeń. Zarządzanie z perspektywy nauk humanistycznych
ISBN:
978-83-62139-64-4
Liczba stron:
248
Wymiary:
160x230 mm
Rok:
2013
Cena:
35.00 zł
Opis:
Autorka w swej pracy proponuje refleksje o znaczeniu absolutnie zasadniczym dla muzeum i muzealników; to namysł nad samą istotą dzisiejszego muzealnictwa.
Kapitalnym znakiem autorskim Katarzyny Barańskiej jest jednak nie tylko to, że systematyzuje wszystkie ważniejsze kwestie stanowiące o sensie istnienia muzeum, lecz fakt,
że problemy muzeum analizuje z punktu widzenia zarządzania w naukach humanistycznych. Tradycyjna terminologia zarządzania nabiera tu całkiem nowych, pełnych treści znaczeń – właściwych dla perspektywy humanisty.
Autorka swą rozprawą znakomicie udowadnia, że „zarządzanie z perspektywy nauk humanistycznych” to już nie postulat, a dająca dobre rezultaty praktyka badawcza. Wypada mieć nadzieję, że po tę pozycję sięgną zarówno muzealnicy, jak i osoby z otoczenia muzealniczego, a w szczególności ci, którzy decydują o tzw. polityce kulturalnej państwa, regionu,miasta; że – co oby się zdarzyło – sięgną po nią i specjaliści od zarządzania w naukach ekonomicznych, by się przekonać, że „zysk” nie jedno ma imię.
2009 - 2019 © Attyka. Wszelkie prawa zastrzeżone.